Zevkli Bir Mücadeleye Sahne Olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Koşusu’nda Kazanan ODDJOB !

İstanbul İlkbahar – Yaz yarış sezonunun başladığı 11 Nisan Çarşamba günü, programın 5. mücadelesi olan ve 4+ yaşlı safkan İngiliz atlarının mücadele ettiği İstanbul Emniyet Müdürlüğü Koşusu (KV-6) saat 16.30’da gerçekleşti.

Geçmişi Sultan Abdülmecid devrine kadar uzanan ve globalleşen dünyada kendini sürekli yenileyerek teknoloji ile entegre olan Polis Teşkilatı için, 2008’den bu yana her yıl Nisan ayının ilk haftası Polis Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu kutlamalar kapsamında Ankara’da gerçekleştirilen Polis Günü Koşusu’nu takiben, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda da İstanbul Emniyet Müdürlüğü Koşusu düzenlendi. Halkın yoğun ilgi gösterdiği mücadeleyi Tuğban İzzet Aksoy’un sahibi olduğu, Abdülsamet Tekin tarafından yetiştirilen, ODDJOB (Spring At Last – Glass Path / El Corredor) isimli atı jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

2000 metre mesafe üzerinden sentetik pistte gerçekleştirilen, birincilik ikramiyesi 94.000 TL olan ve 4+ yaşlı 6 safkan İngiliz atının kıran kırana geçen mücadelesine tanık olduğumuz bu keyifli koşuda ikinci sırayı BAVİ REŞ (Yonaguska – White Diamond / Dilum) alırken, geçen yılın galibi PAIX (Oratorio – Miss Lopez / Key Of Luck) kendine tabelanın üçüncü, RYAN AREL (Goldat – Flying Guitar / Johny Guitar) de dördüncü basamağında yer buldu.

Kazanan ODDJOB için koşunun bitiriş derecesi 2.07.71 olurken, farklar 1,5 Boy – 1 Boy – 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.