Vehbi Koç Koşusu’nda ULAN BATOR Rakiplerine Direndi !

145.000 TL birincilik ikramiyeli bu geleneksel mücadele (Açık-G3), İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda 9 koşulu program dahilinde günün 7. koşusu olarak gerçekleşti. 4 +  yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus koşuda birbirinden başarılı 8 safkan kıyasıya birincilik mücadelesi verdi.

Hatice Yıldız‘ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu ULAN BATOR (Luxor – Gençceren / Kaneko) jokeyi Halis Karataş idaresinde yarıştan birincilikle ayrıldı. 2017 yılı Byerley Turk Koşusu (G1) galibi doru erkek safkan böylece kariyerindeki 23. yarışta 12. birinciliğine ulaştı ve oldukça başarılı bir ortalama elde etti.

Son metreleri oldukça zevkli geçen bu koşuyu izlemek için tıklayınız.

Çim pistte 1600 metre mesafede koşulan koşuda, iç kulvardan yaptığı atakları yeterli gelmeyen SERSERİ (Bushranger – Aurora Lights / Fantastic Light) jokeyi Selim Kaya ile ikinci olurken, SİNCLAR (Okawango – Sigar / Always A Classic) jokeyi Mustafa Çiçek ile üçüncü, Ayhan Kurşun idaresindeki THE LAST LEGEND (Unaccounted For – Ad Victoriam / Night Shift) da dördüncü oldu.

Kazanan ULAN BATOR için bitiriş derecesi 1.37.37 olarak belirlendi ve yarışta farklar Boyun – 1,5 Boy – 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.