ULAN BATOR Ali Doğan Ünlü Koşusu’nda da Rakiplerinin Önünde !

2013 tarihinde aramızdan ayrılan, Türkiye Jokey Kulübü’nün Eski Başkanlarından merhum Ali Doğan Ünlü adına düzenlenen koşu, başarılı 4+ yaşlı safkan İngiliz atlarının katılımıyla, 15 Nisan Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.

Türkiye Jokey Kulübü’nde 1995 – 1996 yıllarında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten merhum Ali Doğan Ünlü adına düzenlenen koşunun (Açık-A3) 2018 yılı galibi, Hatice Yıldız‘ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu 4 yaşındaki safkan ULAN BATOR (Luxor – Gençceren / Kaneko) oldu. Koşuya Halis Karataş ile katılan ULAN BATOR, bu koşu galibiyetiyle kariyerinin de 11. birinciliğine uzandı.

Koşunun videosu için tıklayınız…

Çim pistte 1400 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen, birincilik ikramiyesi 128.000 TL olan ve 4+ yaşlı 6 safkan İngiliz atının birincilik mücadelesi verdiği bu önemli koşuda, kazanan ULAN BATOR isimli safkanın ardında ikinciliği, Ahmet Çelik ile bu koşuda yer alan KREACHER (Dehere – Aces Dancing / Big Shuffle) elde ederken, DAYIM BENIM (Lion Heart – St Clair Ridge / Indian Ridge) Uğur Polat ile üçüncü, Selim Kaya ile 2018 yılı Ali Doğan Ünlü Koşusu’na katılan SİNCLAR (Okawango – Sigar / Always A Classic) ise   tabelayı tamamladı.

Kazanan ULAN BATOR için koşunun bitiriş derecesi 1.21.48 olurken, farklar 1/2 Boy – 4,5 Boy – 2 Boy  şeklinde sonuçlandı.