TURKISH LEGEND Bursa Belediye Başkanlığı Koşusu’nda Sonlardaki Etkili Sprintiyle Galibiyete Ulaştı !

Kültür, sanat, sanayi ve turizm alanlarında ülkemizin en önde gelen şehirlerinden biri olan Bursa, 2 buçuk milyona yaklaşan nüfusuyla da Türkiye’nin 4. büyük kentidir. Yeşiliyle ünlü Bursa’nın Osmangazi Hipodromu’nda 16 Temmuz günü Büyükşehir Belediye Başkanlığı adına düzenlenen koşu, günün en önemli mücadelesiydi.

Bursa yaz sezonunun 28. yarış günü 8 koşulu bir programa sahne oldu. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu da günün tek kupalı mücadelesi olarak 6. koşuda gerçekleşti. 3 yaşlı safkan İngiliz taylarına mahsus (Açık – A3) koşuya tümü erkek 8 safkan katıldı. Francesco Sponza’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, Metin Saçan tarafından antrene edilen TURKISH LEGEND (Maxios – Quilanga / Lomitas) jokeyi Halis Karataş idaresinde en dıştan yaptığı etkili ataklarla koşuyu kazanan safkan oldu ve üst üste beşinci galibiyetine ulaştı.

124.000 TL birincilik ikramiyeli koşuyu izlemek için tıklayınız.

Çim pistte koşulan 2000 metre mesafeli yarışı Tolga Yıldız’la MONTANA (Mendip – Chillout Moods / Red Bishop) ikinci bitirirken, HARUNHAN (After Market – Ocean Queen / Bizim Ayancıklı) jokeyi Mustafa Çiçek ile üçüncü, SUPER STEEL (Rey De Cafe – Leylim / Sun Music) de Gökhan Gökçe idaresinde dördüncü oldu ve tabela bu şekilde tamamlandı.

Kazanan doru erkek tay için bitiriş derecesi 2.03.54 olarak belirlendi ve koşuda farklar 1 Boy – 2 Boy – 1 Boy şeklinde sonuçlandı.