TSYD Ankara Şubesi Koşusu’nu SKY WOLF kazandı !

Ankara Spor Yazarları Derneği; Türkiye’nin ilk spor yazarları örgütlenmesi olarak 1951 yılında kurulmuş, daha sonra 1963 yılında kurulan Türkiye Spor Yazarları Derneği çatısı altına girerek bu oluşumun Ankara Şubesi olarak varlığını sürdürmüştür. 21 Temmuz Cumartesi günü adlarına düzenlenen (KV-6) koşu Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda koşuldu.

Günün 3. koşusu olarak saat 15.00’te gerçekleşen koşuda 3 yaşlı 6 safkan İngiliz tayı start aldı. Nimet Arif Kurtel’in sahibi olduğu, yetiştiriciliğini Melis Kurtel Emin’in yaptığı SKY WOLF (Speedy Wolf – Sky Is The Limit / Mountain Cat) jokeyi Halis Karataş idaresinde rahat bir galibiyet elde etti. Bu yarışla beraber kariyerinin 10. startını alan doru erkek tay, üst üste beşinci birinciliğine ulaşmayı başardı.

Birincilik ikramiyesi 64.000 TL olarak belirlenen koşu kum pistte 2000 metre mesafede düzenlendi. Son 200’de liderliği rakibine kaptıran KAYA LOGOSU (Bors – Fındık Kaya / Ocean Crest) tabelanın ikinci basamağında yer alırken, dış kulvardan yaptığı ataklarla HIGH PRESSURE (Rey De Cafe – Cryo Star / Yavuz Star) üçüncü, ANKA (Bosporus – Sabin / Unaccounted For) da dördüncü oldu ve tabela bu şekilde tamamlandı.

Kazanan SKY WOLF için yarışın bitiriş derecesi 2.08.84 olarak sonuçlandı ve koşuda farklar 4 Boy – Uzak – 1,5 Boy şeklinde oluştu.