THE LAST ROMANCE I. İnönü Koşusu’nda Rakiplerine Şans Tanımadı !

Kurtuluş Savaşı’mızın batı cephesinde Yunan ordusuyla gerçekleşen ve 11 Ocak 1921’de düşman kuvvetlerinin geri çekilmesiyle sona eren Birinci İnönü Muharebesi adına düzenlenen (Açık – G3 / D) koşu, 29 Temmuz Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşuldu.

Günün 6. koşusu olarak gerçekleşen 2 yaşlı safkan İngiliz dişi taylarına mahsus mücadeleyi Nimet Arif Kurtel’in sahibi, Mozaik Şar. San. Ltd.’nin yetiştiricisi, Orkun Özelcanat’ın da antrenörü olduğu THE LAST ROMANCE (Tizway – Cumulus / Kingmambo) beyaz bayrak ayna yaparak kazandı. Doru dişi tay 4. startında da geçilmezliğini sürdürürken, başarılı jokeyi Halis Karataş da aynı gün içinde 4. birinciliğine ulaşmış oldu.

Koşunun videosunu izlemek için tıklayınız.

Çim pistte yapılan 1200 metre mesafeli yarışı, iki hafta önce Ankara’daki 15 Temmuz Şehitleri Koşusu’nu (G2) kazanan MINE OF FIRE (Native Khan – Scarce Dancer / Lion Heart) Gökhan Kocakaya idaresinde ikinci tamamladı. Müslüm Çelik ile start alan MARVEL (Torok – Absolute Star / Captain Rio) koşunun üçüncüsü olurken, ZILLION (Mendip – She Molf / Lion Heart) ise Selim Kaya’yla tabelayı tamamlayan safkan oldu.

160.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda kazanan THE LAST ROMANCE için bitiriş derecesi 1.09.82 olarak sonuçlandı ve farklar 4,5 Boy – 1,5 Boy – 2 Boy şeklinde oluştu.