SHARPA İstanbul’daki İlk Startı Olan Sadık Eliyeşil Koşusu’nda Rakiplerini Geride Bıraktı !

15 Nisan Pazar günü, Kulübümüzün merhum Asli Üyesi, duayen yarışçı, yetiştirici ve at sahibi Sadık Eliyeşil’i, aramızdan ayrılışının 10. yılında, anısına düzenlenen koşu vesilesiyle bir kez daha saygı ve rahmetle andık.

Gazi Koşusu adaylarının ilk sınavlarından olan 3 yaşlı safkan İngiliz taylarına mahsus Sadık Eliyeşil Koşusu (KV-9/S) 15 Nisan Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti. 12 tayın katıldığı mücadeleyi Seydi Akyıldırım’ın sahibi olduğu, S. Bülent Karabağlı yetiştirmesi kır erkek safkan SHARPA (Kurtiniadis – Dinara / Sri Pekan) jokeyi Selim Kaya’yla kazandı.

SHARPA’nın dış kulvardan yaptığı etkili ataklara karşı koyamayan MONTANA (Mendip – Chillout Moods / Red Bishop) yarıştan ikinci olarak ayrılırken, en iç kulvardaki BAYEZID (Most Improved – Hurrem Sultan / Dylan Thomas) üçüncü, son 50’deki ataklarıyla HALİLŞAH (Arizona Red – Caprice Classic / Strike The Gold) da dördüncü oldu.

Birincilik ikramiyesi 94.000 TL olan koşuda, kazanan tay için bitiriş derecesi 1.53.72 olurken, farklar 1 Boy – 1 Boy – 4 Boy şeklinde oluştu.