RUN AND WIN Hedefe Kilitlendi !

İstanbul İlkbahar – Yaz yarış sezonunun başladığı 11 Nisan Çarşamba günü, programın ilk kupalı mücadelesi olan ve 3 yaşlı safkan İngiliz taylarının mücadele ettiği Orhan Meker (Serbest Handikap) koşusu, saat 16.00’da gerçekleşti.

Yarışçılığımızın ünlü Handikaperi Orhan Meker adına düzenlenen koşunun (KV-18 / S) 2018 yılı galibi, Hakan Sabri Özcan‘ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu doru erkek safkan RUN AND WIN (Win River Win – Bella Mia / Ocean Crest) oldu. Jokeyi Halis Karataş ile bu koşuya katılan safkan, Orhan meker Serbest Handikapı koşusuyla, üst üste 5. koşu galibiyetini elde etmiş oldu.

Çim pistte 1400 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen, birincilik ikramiyesi 94.000 TL olan ve 3 yaşlı 8 safkan İngiliz tayının birincilik mücadelesi verdiği koşuda ikinciliği, starttan geç çıkış yapan isimlerden GANANDO SOLO (Church Pictures  – Summer Sun / Galetto) son atakları ile elde ederken, ŞEKER HANIM (Victory Gallop – Şeker Ayşe / Barnato) üçüncü, DARKHOLM (Mendip – Majestic Lass / Strike the Gold) ise tabelayı tamamladı.

Kazanan RUN AND WIN için koşunun bitiriş derecesi 1.22.20 olurken, farklar 2 Boy – 1/2 Boy – 1 Boy  şeklinde sonuçlandı.