ROCK OF SEA Seriyi Sürdürdü !

4 Mayıs Cuma gecesi, İstanbul Yaz Sezonu’nun 11. yarış gününde Dinçer Cebeci Koşusu’ndan sonra programın ikinci kupalı mücadelesi Ahmet Kesebir Koşusu’ydu. Atçılığımızın ve at neslinin gelişimi için 50’li yıllardan itibaren büyük emekler veren merhum jokey ve at sahibimiz adına düzenlenen (KV-21) koşu, saat 20.00’de start aldı.

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda 4+ yaşlı 8 safkan İngiliz atının katıldığı yarış, çekişmeli bir mücadeleye sahne oldu. Celal Bağdatoğlu’nun yetiştirdiği, Erhun Eti’ye ait ROCK OF SEA (Banknote – Born Shining / Sri Pekan) isimli kır erkek safkan, jokeyi Uğur Temur ile koşuyu rakiplerinin önünde tamamladı. İlk kez İstanbul’da koşan ROCK OF SEA, bu koşuyla birlikte üst üste üçüncü birinciliğini elde etmiş oldu.

2100 metre çim pistte kazanan 4 yaşındaki safkan için derece 2.10.67 olarak gerçekleşti. Yarışta farklar 1/2 Boy – 1/2 – 1/2 Boy şeklinde oluştu.

56.000 TL birincilik ikramiyesi belirlenen koşuda ikincilik, son metrelerde liderliği kaptıran LET ME PASS (Green Gönen – Rigoletta / Galetto) isimli doru erkek safkanın olurken, BUNGALOW (Luxor – Midnight Chimes / St Jovite) üçüncülük elde etti, DEPOSITORY (Anatoly – She Wadi Wadi / Green Desert) ise tabelanın dördüncü basamağında yer aldı.