REBEL YELL Ege Derbisi’nde Adını Tarihe Yazdırdı !

İzmir Şirinyer Hipodromu’nda, sezonun en önemli randevularından biri olan Ege Derbisi Koşusu, 11 Mart Pazar günü programın 3. mücadelesi olarak saat 16.30’da gerçekleşti.

Sonucu merakla beklenen ve birbirinden başarılı 4+ yaşlı safkan İngiliz atlarının kıyasıya bir mücadele verdiği 2018 yılı Ege Derbisi Koşusu‘nu (Açık-G2), A. Melih Kura‘nın sahibi olduğu, Bebek İnş. San. ve Tic. A.Ş. tarafından yetiştirilen doru erkek safkan REBEL YELL (Dai Jin – Shaw Avenue / West By West) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Düzlük üzeri etkili ataklar sergileyen ve yarış yaşamının 8. birinciliğine ulaşan REBEL YELL ayrıca, Yıldırım Bayezid Koşusu (G1), Anafartalar Koşusu (G3), Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu (A3) ve Y. Cahit Aybek Koşusu (KV-9) galibidir.

Koşunun videosu için tıklayınız…

Kum pistte 2200 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen, birincilik ikramiyesi 185.000 TL olan ve 4+ yaşlı 8 safkan İngiliz atının birincilik mücadelesi verdiği Ege Derbisi Koşusu‘nda, kazanan REBEL YELL isimli safkanın ardında ikinciliği, Gökhan Kocakaya ile sezonun bu önemli randevusunda boy gösteren COOGER (Victory Gallop – Caminando / Mountain Cat) elde ederken, koşuya tempo veren isim olan CAN DADAŞ (Scarface – Girdap / Bullmarket) Gökhan Gökçe idaresinde üçüncü, son atakları ile Akın Sözen ile koşuya katılan OĞLUM BERAT (Victory Gallop – Halling Charge / Halling) ise tabelayı tamamlayan safkan oldu.

Kazanan REBEL YELL için koşunun bitiriş derecesi 2.23.71 olurken, koşuda farklar  1,5 Boy – 2,5 Boy – 2,5 Boy şeklinde sonuçlandı.