PENDRAGON’un İlk KV Galibiyeti Avram Barokas Koşusu ile Geldi !

2003 yılında aramızdan ayrılan merhum Asli Üyemiz, Milli Basketbolcu Avram Barokas adına düzenlenen koşu, Haziran ayının ilk günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.

9 koşulu yarış programının, 6. koşusunu oluşturan ve II. Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü Koşusu ile birlikte programın bir diğer kupalı mücadelesi olan Avram Barokas Koşusu‘nu (KV-8 / S Duygu Fatura‘nın sahibi olduğu, Selman Taşbek tarafından yetiştirilen al iğdiş safkan PENDRAGON (Three Valleys  – Waadi / Royal Abjar) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Çim pistte 1600 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen, birincilik ikramiyesi 80.000 TL olan ve 3 yaşlı tamamı erkek 6 safkan İngiliz tayının  birincilik mücadelesi verdiği koşuda ikinciliği, WINNER FACE (Win River Win – Pure Face / Strike The Gold) elde ederken, HARUNHAN (After Market – Ocean Queen / Bizim Ayancıklı) üçüncü, OVER A SHILLING (Artie Schiller – Over Andover / War Chant) ise tabelayı tamamladı.

Kazanan PENDRAGON için koşunun bitiriş derecesi 1.36.12 olurken, farklar 1,5 Boy – 1/2 Boy – 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.