Orhan Doğa Özsoy Koşusu’nu KETOHAN Kazandı !

1990 – 1992 yılları arasında, Kulübümüz Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunan Orhan Doğa Özsoy adına düzenlenen koşu, üst düzey mücadelelerin gerçekleştiği 22 Haziran Cuma günü, Veliefendi Hipodromu’nda, programın 8. mücadelesi olarak düzenlendi.

2006 yılında kaybettiğimiz merhum Başkanımız Orhan Doğa Özsoy Koşusu’na (Açık – G3), 3 yaşlı safkan İngiliz tayları katıldı. Tamamı erkek 13 tayın birincilik mücadelesi verdiği bu önemli randevu, çim pistte 1600 metre mesafede düzenlendi. Koşuyu, İsmet Kaya‘nın sahibi olduğu, Rıdvan Aydın tarafından yetiştirilen doru erkek tay KETOHAN (Kaneko – Birce / Mountain Cat) jokeyi Uğur Polat ile kazandı. Yarış kariyerinin en önemli koşu galibiyetine ulaşan KETOHAN son olarak, 6 Mayıs tarihinde katıldığı Şartlı – 3 mücadeleyi, bugünkü jokeyi Uğur Polat ile kazanmayı başarmıştı.

Koşunun videosu için tıklayınız…

2018 yılı Orhan Doğa Özsoy Koşusu’nu kazanan KETOHAN isimli safkan ardında ikincilik, Selim Kaya idaresindeki DISTANT SHINING (Luxor – Thinker Bell / Always A Classic) isimli safkanın olurken, MONTANA (Mendip – Chillout Moods / Red Bishop) Tolga Yıldız ile üçüncü, koşuya tempo veren isim olan LAST SHADOW (Kaneko – Good Memory / Bosporus) ise düşen temposu ile Ahmet Çelik idaresinde tabelayı tamamladı.

Koşuyu kazanan KETOHAN için bitiriş derecesi 1.35.11 oldu, farklar Burun – 1 Boy – 1/2 Boy ise şeklinde oluştu.