OGEY Başarılarına Ulubat Koşusu Zaferini de Ekledi !

Bursa sınırları içindeki Uluabat Gölü, gerek plankton ve dip canlıları, gerekse sucul bitkileri, balık ve kuş popülasyonları açısından Türkiye’nin en zengin göllerinden birisidir ve 2001 yılında dünyaca ünlü Yaşayan Göller ağına dahil edilmiştir. Üzerinde bulunan 11 adası ve doğal güzelliklerinin yanı sıra kuzeyindeki Gölyazı köyüyle de adeta bir açık hava müzesi olan Uluabat Gölü adına Bursa Osmangazi Hipodromu’nda düzenlenen koşu 30 Temmuz Pazartesi günü gerçekleşti.

Günün 5. koşusu olarak yapılan (Açık – A3) mücadeleye 2 yaşlı 7 safkan İngiliz tayı katıldı. Halil Altın’ın sahibi, Fevzi Yılmaz’ın yetiştiricisi, Esma Çetin’in de antrenörü olduğu OGEY (Kaneko – Elite Girl / Always A Classic), jokeyi Halef Katı ile bu önemli sınavı galibiyetle noktaladı. Doru dişi tay 25 Mayıs’ta başladığı kariyerinde önce 2 kez kum pistte ikincilik elde etmiş, ardından çim piste çıkarak 3 galibiyetlik bir seri yakalamıştı. Bugün üst üste 4. birinciliğine uzanan safkan, start aldığı koşuların tümünde jokey Halef Katı idaresindeydi.

124.000 TL birincilik ikramiyesi belirlenen 2018 yılı Ulubat Koşusu’nu izlemek için tıklayınız.

Çim pistte 1200 metre mesafede gerçekleşen yarışta tabelanın ikinci basamağına jokeyi Özcan Yıldırım’la BOLD BOY (Coşkunağa – Güzelcan / Cannon) yerleşirken, HASKAYA (Utopia* – Hızelin Kızı / Old Bond) Selim Kaya idaresinde üçüncü, LAST WINNER (Kaneko – Last Queen / I.Play Boy) ise jokeyi Mustafa Çiçek ile dördüncü oldu.

Koşuda; kazanan OGEY için bitiriş derecesi 1.08.65 olurken, farklar 1/2 Boy – Uzak – Boyun şeklinde sonuçlandı.