Müthiş Bir Finale Sahne Olan Kazım Karabekir Koşusu’nda DEMİRTURBO Zafere Uzanan İsim Oldu !

Büyük komutan ve devlet adamı merhum Kazım Karabekir adına düzenlenen (Açık – G2 / DHT) koşu 10 Haziran Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.

Nail Avunduk ve A. Yücel Birol Koşularının ardından 10 Haziran Pazar İstanbul yarış programının son kupalı mücadelesi olan Kazım Karabekir Koşusu, 3 yaşlı safkan Arap taylarının sezon içindeki en önemli sınavlarından biriydi. Toplam 16 safkanın katıldığı yarışı M. Funda Sarpyalçın‘ın sahibi, Abdullah Ataş‘ın da yetiştiricisi olduğu DEMİRTURBO (Turbo – Demirnaz / Demirkazık), jokeyi Kadir Tokaçoğlu ile kazandı. Ergin Eren tarafından antrene edilen ve yarış hayatına başlayalı henüz 1 ay olan kır erkek tay, dördüncü startında üçüncü birinciliğine ulaşmış oldu.

225.000 TL birincilik ikramiyeli yarışın videosunu izlemek için tıklayınız.

Çim pistte 1200 metre mesafe üzerinden düzenlenen koşuda ikincilik, Tolga Yıldız idaresinde ÇALTEPE (Ayabakan – Ferayi / Şövalye)’nin olurken, Bursa’daki son koşusunu kazanan EGEBERK (Kafkas Şahı – Maşuka / Antepli) jokeyi Sadettin Boyraz ile üçüncü, son startında Maiden’dan çıkan ÇAKIRYUSUF (Bilgin – Kırşemsa.44 / Aknasip) ise Ahmet Çelik ile dördüncü oldu.

2018 yılı Kazım Karabekir Koşusu’nda kazanan DEMİRTURBO için bitiriş derecesi 1.18.75 olarak belirlenirken, farklar Boyun – Burun – Boyun şeklinde oluştu.