MRA Koşusu’nda Zafer KINOWA’nın !

Bu yıl ilk kez İzmir Şirinyer Hipodromu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen Malayan Racing Association (Malezya Yarışçılık Derneği) koşusu, 8 Nisan Pazar günü Şirinyer Hipodromu’nda düzenlendi.

Dört jokey Kulübü’nün; Penang Jokey Kulübü, Perak Jokey Kulübü, Selangor Jokey Kulübü ve Singapur Jokey Kulübü’nün birleşmesiyle oluşan Malezya Yarışçılık Derneği adına, 2007 yılından bu yana gerçekleşmekte olan koşu (KV-9 / S), bu yıl ilk kez Ege’nin incisi İzmir Şirinyer Hipodromu’nda düzenlendi.

Koşuyu; Oğuz Dağlaroğlu‘nun sahibi olduğu, H. Sinan Serter tarafından yetiştirilen doru erkek safkan KINOWA (Mountain Cat – October Baby / Eagle Eyed) jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

Kum pistte 1900 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen, birincilik ikramiyesi 78.000 TL olan ve 4+ yaşlı 4 safkan klas İngiliz atının birincilik mücadelesi verdiği koşuda, kazanan KINOWA isimli safkanın ardında ikincilik, CAN DADAŞ (Scarface – Girdap / Bullmarket) isimli safkanın olurken, DOMBRA (Perfect Storm – Dixie Darlene / Revoque) üçüncü, kır safkan GRAYEMPIRE (Win River Win – Setryn / Strike the Gold) ise tabelayı tamamladı.

Kazanan KINOWA için koşunun bitiriş derecesi 2.00.57 olurken, farklar 4,5 Boy – 2,5 Boy – Uzak  şeklinde sonuçlandı.