MORE THAN A GAME Galibiyetle Kapattığı Ankara Sezonunu Polis Günü Koşusu Galibiyetiyle Açtı !

10 Nisan 1845’te “POLİS” adı altında kurulan ve ülkemizin en köklü kurumlarından biri olan Türk Polis Teşkilatı’nın 173. kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen koşu, saat 17.00’de, 75. Yıl Ankara Hipodromu’nda düzenlendi.

Keyifli bir mücadelenin yaşandığı 2018 yılı Polis Günü Koşusu‘nu (KV-7) Emir Alkaş‘ın sahibi olduğu, Ron & Fran Stolich tarafından yetiştirilen 7 yaşındaki doru erkek safkan MORE THAN A GAME (Awesome Again Infomint / Key to the Mint) jokeyi Selim Kaya ile kazandı.

Kum pistte 2000 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen, birincilik ikramiyesi 64.000 TL olan ve 4+ yaşlı 5 safkan İngiliz atının birincilik mücadelesi verdiği koşuda ikinciliği, eküri safkanlardan BITCOIN (Victory Gallop – Flashys Song / Songandaprayer) elde ederken, HASAFET (Youmzain – Reemeya / Bernardini) koşudan üçüncü, GREAT MASTER (Mastercraftsman – Slasl / Dubawi) isimli safkan ise dördüncü olarak Polis Günü Koşusu’nu tamamladı.

Kazanan MORE THAN A GAME için koşunun bitiriş derecesi 2.08.94 olurken, farklar 2,5 Boy – 4,5 Boy – 5 Boy  şeklinde sonuçlandı.