MONTANA Çim Pist Sezonunu Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu (G3) Galibiyetiyle Açtı !

Türkiye Jokey Kulübü’nün Kurucu Üyesi ve ilk Başkanı olan merhum Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu anısına düzenlenen kupalı koşu, 18 Mart Pazar günü, İzmir Şirinyer Hipodromu’nda, programın 5. mücadelesi olarak gerçekleşti.

İzmir Şirinyer Hipodromu, Çanakkale Şehitlerimizi andığımız bu özel günde, 1981 yılından bu yana aralıksız olarak düzenlenen Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu Koşusu‘na (Açık-G3) ev sahipliği yaptı. Saim Önhon, Halim Sait Türkhan, Nejat Evliyazade ve Sait Akson ile birlikte Kulübümüzün kurucularından ve ilk Başkanı olan merhum Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu Koşusu’nu bu yıl, İrfan Babayiğit‘in sahibi ve yetiştiricisi olduğu doru erkek tay MONTANA (Mendip Chillout Moods / Red Bishop) jokeyi Uğur Polat ile kazandı.

Müthiş bir mücadeleye sahne olan koşuyu kazanan MONTANA, 5 koşu aranın ardından yeniden birincilik elde etmeyi başardı. Safkan son olarak, 29 Eylül 2017 tarihinde katıldığı Kayı Koşusu’nu (A2), Onur Öztürk idaresinde kazanmayı başarmıştı.

Koşunun videosu için tıklayınız…

Çim pistte 1700 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen, birincilik ikramiyesi 123.000 TL olan ve 3 yaşlı 13 safkan İngiliz tayının birincilik mücadelesi verdiği koşuda, kazanan MONTANA isimli safkan ardında ikinciliği, kır safkan GRAYAMAZON (After Market – Setryn / Strike the Gold) Özcan Yıldırım idaresinde elde ederken, Sadettin Boyraz ile bu önemli mücadelede boy gösteren AVUKAT (Rey de Cafe – Desdemona / Shakespare) üçüncü, iç kulvara yakın ataklar sergileyen RUN FOR DERYA (Victory Gallop – Strong Hope / Perfect Storm) ise Akın Sözen ile tabelayı tamamlayan tay oldu.

Kazanan MONTANA için koşunun bitiriş derecesi 1.43.25 olurken, koşuda farklar 1/2 Boy – Baş – 1 Boy  şeklinde sonuçlandı.