MISTER GÖRKEM’den Gösterişli Galibiyet !

4 Mayıs Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromu, birbirinden heyecanlı 9 koşuya ev sahipliği yaptı. Gecenin 5. koşusu, aynı zamanda programın da ilk kupalı mücadelesi olan Dinçer Cebeci Koşusu
(KV-9/S) saat 19.30’da koşuldu.

Kulübümüzde Genel Sekreterlik, Muhasip Üyelik ve Basın Sözcülüğü yapmış, yetiştirdiği atlarla kupalar kazanmış ve 2004 yılında aramızdan ayrılmış olan merhum Asli Üyemiz Dinçer Cebeci’yi, adına düzenlenen koşuyla bir kez daha saygı ve rahmetle andık.

3 yaşlı safkan İngilizlere mahsus koşuya tamamı erkek 11 tay katıldı. 94.000 TL birincilik ikramiyeli mücadeleden, Hatice Yıldız’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu MISTER GÖRKEM (Powerscourt – Gençceren / Kaneko), jokeyi Uğur Polat’la galip ayrıldı.

Çim pistte 2100 metre mesafede gerçekleşen yarışta kazanan safkan için bitiriş derecesi 2.10.92 olurken, farklar 3 Boy – Baş – Burun şeklinde sonuçlandı.

Koşunun ikincisi URLA FIRTINASI (Lion Heart – Batı Garajı / Be My Chief), üçüncüsü EL NINO (Victory Gallop – Platonic Chat / Danehill Dancer), dördüncüsü ise HARUNHAN (After Market – Ocean Queen / Bizim Ayancıklı) oldu.