MISS HELİN Uzunda da Kazandı !

Kulübümüzde iki dönem başkanlık yapan, sayısız klasik koşu kazanarak Türk yarışçılığına adını altın harflerle yazdıran ve 2007 yılında aramızdan ayrılan merhum Ahmet Cemal Kura adına düzenlenen (Açık-G3/D) koşu 3 Haziran Pazar günü Kısrak Koşusu’nun ardından İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.

Günün 6. koşusu olarak saat 16.30‘da koşulan koşuya 4 ve yukarı yaşlı 9 safkan İngiliz kısrağı katıldı. Remzi Ayyıldız‘ın, Onuralp Mehmet Kurt yetiştirmesi olan ve İbrahim Bekiroğulları tarafından antrene edilen 4 yaşındaki safkanı MISS HELİN (Bin Ajwaad – Golden Victory / Acclamation), jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde yarışı birinci olarak tamamladı. 2017 yılı Dişi Tay Deneme Koşusu (G1) galibi doru kısrak böylece 13 yarışlık kariyerindeki 7. birinciliğine ulaşmış oldu. Jokey Özcan Yıldırım ise 2015 yılında TWINSEA ile sergilediği performansın ardından bu koşuyu ikinci kez kazanma başarısı gösterdi.

145.000 TL birincilik ikramiyeli bu koşunun videosunu izlemek için tıklayınız.

Çim pistte 2200 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen yarışta ikincilik, Selim Kaya’yla start alan TATVAN İNCİSİ (Scarface – Hanımkız / Always A Classic)’nin olurken, MISAE (Unaccounted For – Güneyli / Mountain Cat) Sadettin Boyraz’la üçüncü, 4 kez bu kupayı kazanan Halis Karataş idaresinde TARSUS BEYAZI (Banknote – Hamitin Kızı / Turaç) da dördüncü oldu.

Bu yıl 11. kez düzenlenen bu Grup 3 koşuda kazanan safkan için bitiriş derecesi 2.14.30 olarak belirlenirken, farklar 4 Boy – 2 Boy – 4,5 Boy şeklinde sonuçlandı.