KING SERKAN 1.lik Serisine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Koşusu Zaferini de Ekledi !

Avrupa Birliği Bakanlığı Koşusu ile birlikte, 12 Mayıs Cumartesi gününün bir diğer kupalı mücadelesi olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Koşusu, programın 6. mücadelesi olarak saat 16.30’da gerçekleşti.

Komiserler Kurulu Kararı ile, (5.7) olarak ölçülen çim pist koşularının kum piste alınmasıyla, sezonun bu önemli randevusu 1500 metre kum pistte gerçekleşti. Koşuyu, A. Murat Şen‘in sahibi olduğu, İlhami Gültepe tarafından yetiştirilen doru erkek tay KING SERKAN (Yonaguska – Selcanım / Always A Classic) jokeyi Erhan Yavuz ile kazanmayı başardı.

Koşunun videosu için tıklayınız…

Sezonun bu önemli randevusunda 12 tay katıldı. 2018 yılı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Koşusu’nda, kazanan KING SERKAN isimli safkanın ardında ikinciliği, Uğur Polat idaresindeki ROYAL AVSAR (Flower Alley – Seeking Adel / Seeking The Gold) elde ederken, Kurtel ekürisi safkanlarından FIRE AND SMOKE (Cowboy Call – Uncork / Unbridled) Akın Sözen ile üçüncü, eküri safkanlardan ARMONDO (Mehmet Bora – Judiana / Dolphin Street) ise Mehmet Akyavuz ile tabelayı tamamladı.

Birincilik ikramiyesi 145.000 TL olan bu önemli mücadele, kum pistte 1500 metre mesafede gerçekleşti. Koşuyu kazanan KING SERKAN için bitiriş derecesi 1.34.12 olurken, farklar 2,5 Boy – 1/2 Boy – Uzak şeklinde sonuçlandı.