KHAN OF GHOST’un 2018’de İlk Açık Yarış Galibiyeti Arjantin Jokey Kulübü Koşusu ile Geldi !

2007 yılından bu yana, karşılıklı olarak düzenlenen Arjantin Jokey Kulübü Koşusu bu yıl, 22 Haziran Cuma akşamı İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.

Festival tadında yarışların gerçekleştiği İstanbul 32. yarış gününde, programın ilk kupalı mücadelesi, Arjantin Jokey Kulübü Koşusu (Açık-A3) olarak düzenlendi. Saat 18.30’da startı verilen, çim pistte 2400 metre mesafede gerçekleşen koşuyu, Vefa İbrahim Aracı‘nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, 4 yaşındaki kır erkek safkan KHAN OF GHOST (Native Khan – Orama’s Ghost / Golan) jokeyi Uğur Polat idaresinde kazanmayı başardı. Sönmez Bilgiç tarafından antrene edilen başarılı safkan ayrıca, Ekrem Kurt Koşusu (KV-8) ve Osman Atakol Koşusu (KV-7) galibidir.

Koşunun videosu için tıklayınız…

 4+ yaşlı safkan İngiliz atlarının birincilik mücadelesi verdiği koşuda, kazanan KHAN OF GHOST isimli safkanın ardında ikinciliği, iç kulvarda yer alan isim olan FINESSE (Luxor – Flying Saucer / Eagle Eyed) Selim Kaya ile elde ederken, doru erkek tay ZÜMRÜTHAN (Mali – Mae West / West By West) Akın Sözen ile üçüncü, bu önemli koşuya Özcan Yıldırım ile katılan VICTORY IS OURS (Victory Gallop – Lovely Doyoun / Doyoun) ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.

128.000 TL birincilik ikramiyeli koşuyu kazanan KHAN OF GHOST için bitiriş derecesi 2.26.58 oldu ve farklar 1/2 Boy – 3 Boy – 3,5 Boy olarak belirlendi.