KEREMITO Sonlardaki Müthiş Sprintiyle Mehmet Akif Ersoy Koşusu’nda Zafere Uzandı !

2 Haziran Cumartesi günü Ankara yarış programının en önemli mücadelesi, 3 yaşlı safkan İngiliz taylarına mahsus Mehmet Akif Ersoy Koşusu (Açık – G2) saat 16.30’da Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda koşuldu.

92. Gazi Koşusu öncesi Ankara’dan gelecek adayların son virajı olan bu önemli koşu, İstiklal Marşı’mızın şairi Mehmet Akif Ersoy adına 2003 yılından bu yana 16. kez gerçekleşti. Çim pistte düzenlenen 2200 metre mesafeli yarışa tümü erkek 10 tay katıldı. Şevket Erkan Şar‘ın yetiştiricisi ve sahibi olduğu KEREMITO (Banknote – Laila Manja / Diesis), başarılı jokeyi Halis Karataş‘la etkileyici bir performans sergileyerek zafere ulaştı. Böylece safkan son 4 koşusundaki üçüncü birinciliğini elde etmiş oldu.

Koşunun videosunu izlemek için tıklayınız.

Kazanan doru erkek safkan için bitiriş derecesi 2.16.02 olurken, farklar da Boyun – 1 Boy – 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Günün 6. koşusu olarak gerçekleşen 225.000 TL birincilik ikramiyeli yarışta, en dıştan etkili ataklarla gelen rakibine direnemeyen iç kulvardaki SHARPA (Kurtiniadis – Dinara / Sri Pekan) jokeyi Selim Kaya’yla ikinci oldu. Gökhan Kocakaya ile start alan CİVANIM (Victory Gallop – Sipse / Perfect Storm) üçüncü olurken, VANCOUVER (George Vancouver – Kilfarasy / Galileo) da tabelayı tamamlayan safkan oldu.