Karacaoğlan Koşusu’nu DİLİRAN Kazandı.

Geçmiş koşu performansları parlak safkanların bir araya geldiği ve sonucu merakla beklenen koşuyu (Açık-G3/DHT), Selma Gülerce‘nin sahibi ve yetiştiricisi olduğu al erkek safkan DİLİRAN (Turbo – Dürdane / Özgün) jokeyi Akın Sözen idaresinde kazanmayı başardı.

172 günlük bir aranın ardından tekrar piste çıkan başarılı safkan DİLİRAN, elde ettiği Karacaoğlan Koşusu zaferiyle, kariyerinin dördüncü birinciliğine uzandı. DİLİRAN son olarak, 13 Eylül tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda katıldığı Akbatur Koşusu’nu (G2), bugünkü jokeyi Akın Sözen idaresinde kazanmayı başarmıştı.

Koşunun videosu için tıklayınız…

Kum pistte 1400 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen, birincilik ikramiyesi 123.000 TL olan ve 4 yaşlı 8 safkan Arap atının birincilik mücadelesi verdiği 2018 yılı Karacaoğlan Koşusu‘nda, kazanan DİLİRAN isimli safkanın ardında ikinciliği, Ahmet Çelik idaresindeki SATANHAN (Özduran – Dişi Kartal / Sağanak) elde ederken, bu önemli koşuya Gökhan Kocakaya  ile katılan ÇELİKKALKAN (Emael – Venüs / Aras 1) üçüncü, YOLDAŞAĞA (Atomkarınca – Kızkalesi / Rüzgar.30) ise Mehmet Akyavuz idaresinde tabelayı tamamlayan isim oldu.

Kazanan DİLİRAN için koşunun bitiriş derecesi  1.36.10 olurken, koşuda farklar uzak – boyun – 2 boy şeklinde sonuçlandı.