II. İnönü Koşusu’nda ARAGORN Zafere Kolay Ulaştı !

29 Temmuz Pazar günü programın 8. mücadelesi olan II. İnönü Koşusu; 23 Mart – 1 Nisan 1921 tarihleri arasında gerçekleşen ve Atatürk’ün İsmet Paşa’ya hitaben “Siz orada yalnız düşmanı değil milletin makus talihini de yendiniz.” dediği meşhur İkinci İnönü Muharebesi adına düzenlendi.

2 yaşlı safkan İngiliz erkek taylarına mahsus (Açık – G3 / E) mücadeleyi Vefa İbrahim Aracı’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, Sönmez Bilgiç tarafından antrene edilen ARAGORN (Native Khan – Yeso / Sixties Icon) jokeyi Uğur Polat idaresinde kazandı. Son 400 metrede etkili ataklar sergileyen kır erkek tay, ikinci startında ikinci galibiyetine ulaştı.

160.000 TL birincilik ikramiyesi belirlenen koşunun videosunu izlemek için tıklayınız.

Çim pistte 1200 metre mesafe üzerinden koşulan koşunun ikincisi, son startında Hüsamettin Tamer Koşusu’nu (KV-8) galip tamamlayan Gökhan Kocakaya idaresindeki PADRE PADRONE (Thewayyouare – Ribella / Revoque) olurken, KURUCU (Domino Effect – No Problem / Eagle Eyed) Halis Karataş’la üçüncü, YAMANLARBEYİ (Torok – Alakan / Kaneko) ise Özcan Yıldırım ile dördüncü oldu ve tabela bu şekilde tamamlandı.

Kazanan safkan için bitiriş derecesi 1.11.48 şeklinde oluşurken, farklar 3,5 Boy – 2,5 Boy – 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.