HEP BERABER Cihangir Koşusu’nda Zorlanmadan Galibiyete Ulaştı !

3 yaşlı safkan İngiliz erkek tayları için Gazi yolundaki önemli sınavlardan biri olan Cihangir Koşusu (KV-8/S/E); yarış kariyeriyle Türk atçılığında büyük izler bırakan, aygırlık kariyeriyle de başarılı Eliyeşil ekürisinin temellerini atan meşhur İngiliz atı CİHANGİR (Hyperion – Fair Profit (14-b) / Fair Trail) anısına düzenlenmektedir. İlk kez 1990 yılında koşulan koşu, 1999’dan itibaren 1600 metrede yapılmaya başlanmıştır.

Bu geleneksel yarışın 29.’su 27 Nisan Cuma günü gerçekleşti. Her sene olduğu gibi yine İstanbul Veliefendi Hipodromu çim pisti, muhtemel Gazi adaylarının heyecanlı mücadelesine tanık oldu. 7 koşulu programın 5. koşusunu oluşturan yarışa 7 erkek tay katıldı.

Veysel Kahraman’ın sahibi, Fedai Kahraman’ın da yetiştiricisi olduğu HEP BERABER (Scream To Scream – Venezuella / Sports Hero), jokeyi Ayhan Kurşun ile 80.000 TL birincilik ikramiyeli bu koşuyu kazanmayı başardı. Yarış hayatına 6 ay önce başlayan doru safkan 6. startında 3. birinciliğini elde etmiş oldu.

Saat 19.30’daki koşuda kazanan tay için bitiriş derecesi 1.36.23 oldu ve farklar 2 Boy – 4 Boy – Boyun şeklinde oluştu.

Koşunun ikincisi GANANDO SOLO (Church Pictures – Summer Sun / Galetto) olurken, son ataklarıyla OVER A SHILLING (Artie Schiller – Over Andover / War Chant) üçüncülük elde etti. PROXY (Native Khan – Censored / Pivotal) ise tabelanın son basamağında yer aldı.