GRAYAMAZON İlk Grup Koşu Galibiyetini Elde Etti !

Türkiye Jokey Kulübü’nün gelişimini sağlamak için büyük gayretler göstermiş, Kulübümüzde (1967- 1968) ve (1987-1990) yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış merhum Başkanlarımızdan Özdemir Atman adına düzenlenen koşu, 15 Temmuz Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.

Başta 15 Temmuz Şehitleri Koşusu olmak üzere, Hüsamettin Tamer Koşusu ve Kemal Ararat Koşularının da düzenlendiği 15 Temmuz 2018 Pazar İstanbul yarış programının bir diğer önemli randevusu olan Özdemir Atman Koşusu (Açık-G3/TR/D) saat 16.00’da gerçekleşti. Başarılı 3 yaşlı safkan İngiliz taylarının mücadele ettiği koşuyu, Ahmet Güzelocak‘ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu kır dişi tay GRAYAMAZON (After Market – Setryn / Strike the Gold) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

5 koşu aranın ardından yeniden birincilik elde etmeyi başaran kır safkan son olarak, 26 Ocak tarihinde, İzmir Şirinyer Hipodromu’nda katıldığı Karataş Koşusu’nu (KV-6) kazanmayı başarmıştı.

Koşunun videosu için tıklayınız…  

Çim pistte 2100 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen, 160.000 TL birincilik ikramiyesi olan, 2018 yılı Özdemir Atman Koşusu’nun ikinciliğini, Furkan Yüksel idaresindeki ŞEKER HANIM (Victory Gallop – Şeker Ayşe / Barnato) elde ederken, HAFO (Win River Win – Waffle / Sri Pekan) Ahmet Çelik ile üçüncü, son atakları ile bu önemli koşuya Burhan Kılınç ile katılan UNCHAINED MELODY (Victory Gallop – Orient Bride / Sky Classic) ise tabelayı tamamlayan tay oldu.

Kazanan GRAYAMAZON için koşunun bitiriş derecesi 2.10.04 olurken, farklar 1/2 Boy – 3,5 Boy – 2,5 Boy şeklinde sonuçlandı.