ULAN BATOR Hiç Ara Vermemiş Gibi !

10 Mart Cumartesi günü, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen yarışlarda, programın son koşusunu oluşturan Galata Kulesi Koşusu, saat 18.00’de gerçekleşti.

Başarılı safkanların keyifli bir mücadele verdiği 2018 yılı Galata Kulesi Koşusu‘nu (Açık-A3), Hatice Yıldız‘ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, 4 yaşındaki doru erkek safkan ULAN BATOR (Luxor – Gençceren / Kaneko) jokeyi Kadir Tokaçoğlu ile kazandı.

Yaklaşık 4,5 aylık bir aranın ardından yeniden piste çıkan başarılı safkan ULAN BATOR, kariyerinin 10. koşu galibiyetine Galata Kulesi Koşusu’nu kazanarak ulaştı. ULAN BATOR son olarak, 6 Ekim 2017 tarihinde katıldığı Byerley Turk Koşusu’nu (G1), bugünkü jokeyi Kadir Tokaçoğlu idaresinde kazanmıştı.

Koşunun videosu için tıklayınız…

Kum (sentetik) pistte 1500 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen, birincilik ikramiyesi 108.000 TL olan ve 4+ yaşlı 9 safkan İngiliz atının birincilik mücadelesi verdiği 2018 yılı Galata Kulesi Koşusu‘nda, kazanan ULAN BATOR  ardında ikinciliği, Uğur Polat idaresindeki DAYIM BENIM (Lion Heart – St Clair Ridge / Indian Ridge) elde ederken, THE LAST LEGEND (Unaccounted For – Ad Victoriam / Night Shift) Murat Gündüzeli ile üçüncü, Mehmet Kaya ile günün bu önemli koşusuna katılan MY BILLIONAIRE (Victory Gallop – Vaselina / Giant’s Causeway)  ise tabelayı tamamladı.

Kazanan ULAN BATOR için koşunun bitiriş derecesi 1.30.33 olurken, koşuda farklar 3,5 Boy – 2 Boy – 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.