Fikret Yüzatlı Koşusu’nda SINCLAR Rakiplerini Geride Bıraktı !

İstanbul Yaz Sezonu’nun 12. yarış gününde Sipahi Ocağı Binicilik Kulübü ve Burhan Karamehmet Koşularının ardından Veliefendi Hipodromu’ndaki son kupalı mücadele, Kulübümüzde iki dönem başkanlık yapmış olan Fikret Yüzatlı adına düzenlenen (Açık-G3) koşuydu.

Çim pistte 1200 metre mesafede gerçekleşen 4+ yaşlı İngiliz atlarına mahsus koşuya 7 safkan katıldı. Sina Erdal‘ın yetiştiricisi ve sahibi olduğu SİNCLAR (Okawango – Sigar / Always A Classic) bu önemli koşudan jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde galip ayrıldı ve böylece kariyerinde ilk kez bir Grup koşusu kazanma başarısı gösterdi. 

145.000 TL birincilik ikramiyeli bu koşunun videosunu izlemek için tıklayınız.

Saat 17.00‘de koşulan Fikret Yüzatlı Koşusu‘nda (Açık-G3) tabelanın diğer basamakları ise şöyle oluştu:

(G1) Fatih Sultan Mehmet Koşusu (2017) galibi COPPERFIELD (Three Valleys – Shall We Dance / Unaccounted For) jokeyi Gökhan Kocakaya ile ikinci, (G2) Marmara Koşusu (2016) galibi IMPULSIVE (Mizzen Mast – Good Evening / Dixieland Heat) jokeyi Selim Kaya ile üçüncü, henüz kariyerinin 8. koşusunu koşan ve 4 birincilik sahibi olan STORM SEA SWEEL (Henrythenavigator – Zhou / Lord Florey) ise jokeyi Akın Sözen ile dördüncü olarak tabelayı tamamladı.

Günün 7. koşusunda; kazanan doru at için bitiriş derecesi 1.10.34, farklar ise 2 Boy – 1 Boy – 3 Boy şeklinde belirlendi.