Festival Gününün Kapanışını Anafartalar Koşusu Galibiyetiyle KING SERKAN Yaptı !

2018 yılı Gazi Şampiyonu’nun belirlendiği ve altı adet Grup koşunun gerçekleştiği; festival tadında geçen 1 Temmuz Pazar gününün son koşusu Anafartalar Koşusu’ydu. 103 yıl önce henüz Kurmay Albay rütbesindeki Gazi Mustafa Kemal komutasında kazanılmış ve Çanakkale kara savaşlarının kaderini tayin etmiş olan Anafartalar Savaşı adına düzenlenen (Açık – G3) mücadele, yılın en büyük yarışçılık organizasyonunu noktaladı.

İstanbul Veliefendi Hipodromu sentetik pistinde 2000 metre mesafeli olarak gerçekleşen koşuya 3 yaşlı ve tümü erkek, 15 safkan İngiliz tayı katıldı. Ali Murat Şen’in sahibi olduğu, İlhami Gültepe yetiştirmesi KING SERKAN (Yonaguska – Selcanım / Always A Classic), jokeyi Erhan Yavuz ile bu koşudan galip olarak ayrıldı. Metin Özdil tarafından antrene edilen doru erkek tay son 6 yarışında 5’inci birinciliğine ulaşmış oldu.

Birincilik ikramiyesi olarak 145.000 TL verilen Anafartalar Koşusu’nu izlemek için tıklayınız.

Beyaz bayrakla beraber aldığı liderliğini son 50’ye kadar sürdüren Deniz Yıldız idaresindeki BECERİKLİHAN (Kaneko – Antilop / Ajmera) rakibine fotoda kaybederek ikinci oldu. Kariyerinin altıncı mücadelesine çıkan TANCAN BEY (After Market – Automatic Control / Al’s Theatre) Akın Sözen’le üçüncülük elde ederken, Uğur Polat’la start alan CORCOVADO (Toruk Macto – Tonnante / Hernando) da tabelayı tamamladı.

FOR THE KING isimli safkanın start almadığı koşuda ilk dört sıra arasındaki farklar Boyun – 2,5 Boy – Burun olarak belirlenirken, KING SERKAN için bitiriş derecesi 2.06.96 oldu.