Dünya Veteriner Hekimler Günü Koşusu’nun Temposu ve Derecesi HASAFET’ten !

Dünya Veteriner Hekimler Günü’nün de kutlandığı 28 Nisan Cumartesi günü, Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda Dünya Veteriner Hekimler Günü Koşusu (Açık-A3) programın 6. mücadelesi olarak saat 17.00’de gerçekleşti.

İlk kez 2012 yılında koşulmaya başlanılan Dünya Veteriner Hekimler Günü Koşusu’nda bu yıl, geçmiş koşu performansları son derece başarılı 4+ yaşlı safkan İngiliz atları birincilik mücadelesi içinde yer aldı. Günün ve sezonun bu önemli Koşusu’nu (A3) Hakkı Özyurteri‘nin sahibi ve yetiştiricisi olduğu 4 yaşındaki doru erkek safkan HASAFET (Youmzain – Reemeya / Bernardini) jokeyi Halis Karataş ile beyaz bayrak ayna yaparak kazandı.

Koşunun videosu için tıklayınız…

4+ yaşlı safkan İngiliz atlarının start aldığı 2018 yılı Dünya Veteriner Hekimler Günü Koşusu, çim pistte 1900 metre mesafe üzerinden gerçekleşti. 128.000 TL birincilik ikramiyeli koşunun ikinciliği, Özcan Yıldırım idaresindeki RUNNER BULL (Victory Gallop – Sun Cat / Mountain Cat) elde ederken, son atakları ile PERFECT WARRIOR (Perfect Storm – Star Flicker / Woodman) Uğur Polat ile üçüncü, 2017 yılı Dünya Veteriner Hekimler Günü Koşusu galibi ORADINARIO (Unaccounted For – Karatutkum / Bin Ajwaad) ise Ahmet Çelik ile tabelayı tamamladı.

Kazanan HASAFET için koşunun bitiriş derecesi 1.53.53 olurken, farklar 1 Boy – 2 Boy – Baş şeklinde sonuçlandı.