Domaniç Koşusu’nu DEMİRTURBO kazandı !

Osmanlı’nın kuruluş döneminde Kayı boyunun yerleştiği yerlerden biri olan Domaniç; Kütahya ilimizin yağlı güreşleri, şenlikleri ve mesire yerleriyle ünlü bir ilçesidir. 23 Temmuz Pazartesi günü programın en önemli koşusu olan 3 yaşlı Araplara mahsus Domaniç Koşusu (Açık – A3 / DHT) saat 16.30’da Bursa Osmangazi Hipodromu’nda koşuldu.

Dördü dişi olmak üzere toplam 11 tayın start aldığı 124.000 TL birincilik ikramiyeli koşuyu, M. Funda Sarpyalçın’ın sahibi olduğu, Abdullah Ataş tarafından yetiştirilen DEMİRTURBO (Turbo – Demirnaz / Demirkazık) jokeyi Halis Karataş idaresinde galip tamamladı. Bugün 6. kez piste çıkan Ahmet Öcal antrenesindeki kır erkek tay 4. birinciliğini elde ederek başarılı bir ortalama yakaladı. Safkan geçtiğimiz Haziran ayında İstanbul’da koşulan Kazım Karabekir Koşusu’nu (G2) da kazanma başarısı göstermişti.

7 koşulu programın 4. koşusunda gerçekleşen bu kupalı mücadeleyi izlemek için tıklayınız.

Kum pistte gerçekleşen 1200 metre mesafeli yarışta, son 200’de etkili bir sprint atan ancak rakibiyle arasındaki farkı en fazla bir başa indirebilen AL ANDAKAR (Kaman – Bolkarın Gülü / Bolkar) jokeyi Ahmet Çelik’le ikinci, Gökhan Kocakaya idaresindeki ESTİGEÇTİ (Altaha – İlkeli / Emael) üçüncü, GÖLDEM (Tamerinoğlu – Rengin / Halid) ise Furkan Yüksel ile dördüncü oldu.

Tabelanın basamakları arasındaki farklar Burun – 5 Boy – 3 Boy olurken, kazanan DEMİRTURBO için bitiriş derecesi de 1.20.77 şeklinde sonuçlandı.