CROSS FIRE Sonlardaki Müthiş Sprintiyle Sonuca Gitti !

İstanbul’un Sarayburnu Yarımadası ile Beyoğlu yerleşme alanı arasında bulunan, tabii bir iç liman olan Haliç adına düzenlenen koşu, 22 Haziran Cuma akşamı Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.

Haliç Koşusu (Açık-G1) geçmiş koşu performansları son derece parlak 4+ yaşlı safkan İngiliz atlarının katılımıyla, programın 6. mücadelesi olarak gerçekleşti. Müthiş bir mücadeleye sahne olunan ve oldukça keyifli geçen  2018 yılı Haliç Koşusu’nu, Vefa İbrahim Aracı‘nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, Caner Akgül tarafından antrene edilen CROSS FIRE (Dai Jin – Without You / Selkirk) isimli safkan, jokeyi Uğur Polat ile kazandı.

Kazanan CROSS FIRE için bitiriş derecesi 1.35.07 olarak kayıtlara geçti. Çim pistte 1600 metre mesafede düzenlenen koşuda, dış kulvardan yaptığı son derece etkili ataklar ile sonuca ulaşan 4 yaşındaki al erkek safkan CROSS FIRE ayrıca, Tendürek Koşusu (A3) galibidir.

Koşunun videosu için tıklayınız… 

4+ yaşlı 9 safkan İngiliz atının katılımıyla gerçekleşen Haliç Koşusu’ndan, Özcan Yıldırım idaresindeki RUNNER BULL (Victory Gallop – Sun Cat / Mountain Cat) ikincilikle ayrılırken, iç kulvara yakın isimlerden olan ULAN BATOR (Luxor – Gençceren / Kaneko) Halis Karataş ile üçüncü, bu üç safkanın 3 boy kadar gerisinde yer alan ORADINARIO (Unaccounted For – Karatutkum / Bin Ajwaad) ise Ahmet Çelik idaresinde tabelanın son basamağının sahibi oldu.

Birincilik ikramiyesi 385.000 TL olan koşunun farkları Boyun – Burun – 3 Boy şeklinde gerçekleşti.