Buca Kaymakamlığı Koşusu’nu ACTION WAY kazandı !

Sınırları içinde Şirinyer Hipodromu’nu da bulunduran Buca, İzmir’in en eski yerleşim yerlerinden biridir. İzmir’in bu güzel ilçesi adına düzenlenen Buca Kaymakamlığı Koşusu (KV-7) 21 Temmuz Cumartesi günü İzmir gece yarışı programı dâhilinde Şirinyer Hipodromu’nda gerçekleşti.

3 yaşlı safkan İngiliz taylarının katıldığı koşu çim pistte 2000 metre mesafede koşuldu. 6 tayın start aldığı mücadeleyi N. Arek Kuyumciyan’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu ACTION WAY (Excelebration – Berrıyma / Authorized) birinci olarak tamamladı. Böylelikle Gökhan Gökçe’nin idaresindeki safkan 6 yarışlık kariyerinin son dört koşusundan galip ayrılmış oldu.

Saat 20.30’da gecenin 7. koşusu olarak gerçekleşen bu kupalı mücadeleyi CATCHMEIFYOUCAN (Dai Jin – Hayatım Roman / Roman Art) ikinci olarak bitirirken, BIG DADAŞ (Kurtiniadis – Lady Chara / Royal Abjar) üçüncü, GÜZELAT (Torok – Prenseslerin Dansı / Mujtahid) da dördüncü oldu.

Birincilik ikramiyesinin 63.000 TL olduğu yarışta ACTION WAY için bitiriş derecesi 2.03.32 olarak belirlendi ve farklar 2,5 Boy – Uzak – Uzak şeklinde sonuçlandı.