BODYGUARD HERO Seriyi İstanbul’a Taşıdı !

“Orhan Meker Serbest Handikapı” ve “İstanbul Emniyet Müdürlüğü” koşularıyla birlikte, 11 Nisan Çarşamba İstanbul yarış programının bir diğer önemli mücadelesi olan Ergin Talay Koşusu, saat 17.30’da, 3 yaşlı safkan İngiliz taylarının katılımıyla gerçekleşti.

16 Eylül 1988 tarihinde aramızdan ayrılan merhum Asli Üyemiz Ergin Talay adına düzenlenen koşuyu (KV-8 / S) Fedai Kahraman‘ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu doru erkek safkan BODYGUARD HERO (Lonhro – Your Flame In Me / Boundary) jokeyi Halis Karataş ile beyaz bayrak ayna yaparak kazandı.

Başarılı geçen Bursa yarışlarının ardından İstanbul’daki ikinci Koşusu’na Ergin Talay Koşusu ile çıkan safkan, üst üste 3. birinciliğine, bu önemli koşuyu kazanarak ulaştı.

Çim pistte 1400 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen, birincilik ikramiyesi 80.000 TL olan ve tamamı erkek 3 yaşlı 7 safkan İngiliz tayının  birincilik mücadelesi verdiği koşuda ikinciliği, HAS (Country Reel – Olive Lady / Always A Classic) elde ederken, TALİPCAN (Sir Prancelot – Anyuta / Singspiel) üçüncü, kır safkan THE GRAY (Three Valleys – Amarilou / Slicky) ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.

Kazanan BODYGUARD HERO için koşunun bitiriş derecesi 1.21.92 olurken, farklar 3 Boy – 4 Boy – 3 Boy şeklinde sonuçlandı.