AVUKAT M.Niyazi Polatyar Koşusu Galibiyetiyle Ben de Varım Dedi !

92. Gazi Koşusu öncesi 3 yaşlı İngiliz taylarının güçlerini sınadığı uzun mesafeli yarışlardan olan ve merhum Asli Üyemiz M. Niyazi Polatyar anısına düzenlenen (KV – 8 / S) koşu, bu yıl 6 Haziran Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirildi. 

Tamamı erkek 10 tayın katıldığı yarış çim pistte 2100 metre mesafede yapıldı. İlhan Boylu‘nun sahibi, Fedai Kahraman‘ın da yetiştiricisi olduğu AVUKAT (Rey De Cafe – Desdemona / Shakespeare), jokeyi Sadettin Boyraz ile koşuyu kazanmayı başardı. Doru erkek safkan aynı zamanda 2017 yılı Sakarya Koşusu (G2) üçüncüsüydü.

Dış kulvardan etkili ataklar sergilemesine karşın iç kulvardaki rakibine üstünlük sağlayamayan KATMA DEĞER (Win River Win – Alize / Banko II) koşudan ikinci olarak ayrılırken, CANKILIÇ (Dai Jin – Amaya / Sri Pekan) üçüncü, MONTANA (Mendip – Chillout Moods / Red Bishop) da tabelayı tamamlayan safkan oldu.

94.000 TL birincilik ikramiyeli mücadelede kazanan AVUKAT için bitiriş derecesi 2.09.55 oldu ve farklar 1/2 Boy – 2 Boy – 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.