Avrupa Birliği Bakanlığı Koşusu’nda PANTA RHEI Rakiplerini Yanaştırmadı !

3 yaşlı safkan dişi İngiliz taylarının, Ankara yarış sezonundaki en önemli sınavlardan biri olan Avrupa Birliği Bakanlığı Koşusu, çim pistin çok ağır (5.7) olması sebebiyle, 12 Mayıs Cumartesi günü 1500 metre kum pistte düzenlendi.

Başarılı 3 yaşlı dişi İngiliz taylarının keyifli mücadelesine sahne olan 2018 yılı Avrupa Birliği Bakanlığı Koşusu‘nu (Açık-A2/D) Umut Babadağlı‘nın sahibi olduğu, M. İlker Akdeniz tarafından yetiştirilen doru dişi tay PANTA RHEI (Artie Schiller – Orange Crush / Distorted Humor) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşunun videosu için tıklayınız…

Birincilik ikramiyesi 190.000 TL olan bu önemli mücadele, kum pistte 1500 metre mesafede gerçekleşti. Starttan geç çıkış yapmasına rağmen kazanmayı başaran PANTA RHEI için bitiriş derecesi 1.34.06 olurken, farklar Boyun – 4,5 Boy – 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

BEST OF ELA, DIANA, TOMİRİS ve WHITE FIRE isimli kısrakların Komiserler Kurulu Kararı ile start almadığı koşuya 11 dişi tay katıldı. Avrupa Birliği Bakanlığı Koşusu’nda, kazanan PANTA RHEI isimli safkanın ardında ikinciliği, Ahmet Çelik idaresindeki dış kulvardan son derece etkili ataklar sergileyen ROCKET GIRL (Lion Heart – Nice of Time / Sea Hero) elde ederken, bu önemli koşuya Gökhan Kocakaya ile katılan LET HER GO (Agresivo – Turunç / Danehill Dancer) üçüncü, JAMALA (Cuvee – Saade One / Polish Precedent) ise Selim Kaya ile tabelayı tamamladı.