Atilla Midillili Koşusu’nda Fotodan BIG BROWN Çıktı !

27 Nisan Cuma İstanbul gece yarışları 7 koşulu bir programla Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti. Cihangir ve Nadas koşularının yanı sıra günün bir diğer önemli mücadelesi de Atilla Midillili Koşusu (KV-8/S) idi. 21 yıl önce aramızdan ayrılan merhum Asli Üyemiz adına düzenlenen 4+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus bu koşuda, birbirinden başarılı 5 safkan kıran kırana bir mücadele sergiledi.

Mert Bayır’ın yetiştirdiği ve sahibi olduğu BIG BROWN (Unaccounted For – Prize Moment / Pure Prize) jokeyi Özcan Yıldırım ile koşuyu kazanmayı başardı. 6 yaşındaki al safkan için bitiriş derecesi 1.30.36 olurken, koşuda farklar Burun – Boyun – Uzak şeklinde oluştu. BIG BROWN bu koşuya 2017 yılında da katılmış ve YALPAGAN’a geçilerek ikinci kalmıştı.

Son anları nefes kesen mücadele sentetik pistte 1500 metre mesafede gerçekleşti ve günün dördüncü koşusunu oluşturdu. 80.000 TL birincilik ikramiyesi olan yarışın ikincisi MY BILLIONAIRE (Victory Gallop – Vaselina / Giant’s Causeway) olurken, IMPULSIVE (Mizzen Mast – Good Evening / Dixieland Heat) üçüncülük elde etti, PRINCE OF THESOUTH (Luxor – Aria / Sri Pekan) ise tabelanın son basamağında kendine yer buldu.