Anneler Günü Koşusu’ndaki Müthiş Mücadeleden Galip Ayrılan FALEZ Oldu !

Bizleri dünyaya getirip binbir güçlük ve fedakarlıkla hayata hazırlayan sevgili annelerimiz adına düzenlenen ve bu yıl Grup 1 seviyesine yükseltilen koşu 13 Mayıs Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodrom’unda gerçekleşti.

Çim pistte 1600 metre mesafede koşulan koşuya 4+ yaşlı 16 safkan Arap kısrağı katıldı. Selma Gülerce‘nin sahibi ve yetiştiricisi olduğu FALEZ (Turbo – Belkıs / Thunder Tiki) jokeyi Akın Sözen ile koşudan galip olarak ayrılmayı başardı. İki yıllık yarış kariyerinde 16 yarış koşup 9 birincilik elde eden al kısrak, 2016 yılında Hazım Rıza Gözlükçü Koşusu’nu (G3) kazanmıştı.

385.000 TL ikramiyeli bu (Açık – G1 / DHT / D) yarışın videosunu izlemek için tıklayınız.

Geçen yıl bu koşudan beşincilikle ayrılan GÖZYAŞI GECESİ (Özgünhan – Hankızı / Sezginbey) bu kez jokeyi Ahmet Çelik idaresinde ikinci olurken, Halis Karataş’la start alan 25 yarışta 12 birinciliğe sahip başarılı kısrak PATRONİÇE (Turbo – Bahtınur / Umutbey) de üçüncü oldu. Geçen senenin ikincisi KINALI KUZU (Caş – Dudu / Sezginbey) ise jokeyi Özcan Yıldırım ile tabelayı tamamlayan safkan oldu.

Koşuyu kazanan FALEZ için bitiriş derecesi 1.44.66 olarak belirlendi ve farklar 1/2 Boy – 1/2 Boy – Baş şeklinde oluştu.