Ankara’da Düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Koşusu’nu MINE OF FIRE Kazandı !

Ülkemizin birlik ve beraberliği için vatandaşlarımız canlarını hiçe sayarak şehit düşmüş, gazi olmuş ve tarihe geçmiştir. Bu vesileyle 15 Temmuz darbe kalkışması gecesinde vatanı için canlarını feda eden, Aziz Şehitlerimizin anısına 14 Temmuz Cumartesi günü, Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda “15 Temmuz Şehitleri Koşusu” düzenlendi. Ankara Hipodromu’nda bu yıl ikincisi gerçekleştirilen koşuda 2 yaşlı safkan İngiliz tayları birincilik için piste çıktılar.

Saat 17.00’de startı verilen çim pisteki 1200 metre mesafeli koşuya 9 safkan katıldı. 250.000 TL birincilik ikramiyeli koşuyu (Açık – G2), Vefa İbrahim Aracı’nın yetiştiricisi ve sahibi olduğu MINE OF FIRE (Native Khan – Scarce Dancer / LION HEART) jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde kazandı.

Günün bu önemli mücadelesinden Furkan Yüksel idaresindeki FEARLESS ACTION (Cape Cross – Zhou / LORD FLOREY) ikinci olarak ayrılırken, Uğur Polat ile bu önemli mücadeleye katılan CEKU (Halicarnassus – Alaynia / HAMAS) üçüncü, jokey Özcan Yıldırım ile start alan BOLD BOY (Coşkunağa – Güzelcan / CANNON) isimli safkan da dördüncü oldu. Koşuyu kazanan MINE OF FIRE için müddet 1.12.80 olurken, farklar ½ boy – 4,5 boy – 1,5 boy şeklinde sonuçlandı.         

Koşuyu izlemek için tıklayınız