Ali Rıza Bey Koşusu’nda Sonlarda Güçlü Kalan SAADIN GÜCÜ Zafere Ulaştı !

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda 1 Temmuz Pazar günü gerçekleşen yarış şöleni, günün 3. koşusu olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün babası Ali Rıza Bey adına koşulan (Açık – G2 / DHT) koşuyla devam etti.

İstanbul Yaz Sezonu’nun 35. yarış gününde 4+ yaşlı safkan Arap atlarının katıldığı Ali Rıza Bey Koşusu, 9 başarılı safkanın kıran kırana mücadelesine sahne oldu. 6’lı Ganyan’ın da ilk ayağını oluşturan bu önemli mücadeleyi rakiplerinin önünde bitiren isim, Uğur Kazancı’nın sahibi olduğu, Karacabey Tarım İşletmeleri yetiştirmesi SAADIN GÜCÜ (İzbatur – Allıbahar / Sideways) oldu. Bugün 34’üncü yarışına katılan, Sergen Gökçe antrenesindeki doru erkek safkan, aralarında Niğbolu (G1), Aziziye (G2), Lozan (G2) Koşuları da bulunan 13 galibiyetine bir G2 zaferi daha eklemiş oldu.

225.000 TL birincilik ikramiyesi belirlenen Ali Rıza Bey Koşusu’nu izlemek için tıklayınız.

Çim pistte gerçekleşen 1400 metre mesafeli koşunun ikincisi, Halis Karataş idaresinde son ana kadar mücadeleyi bırakmayan BATMANASLANI (Tamerinoğlu – Kırsultan / Demirkır) oldu. Kır erkek safkan son startında Nail Avunduk Koşusu’nu (G3) kazanmıştı. Ahmet Çelik ile start alan 2017 yılı Cumhuriyet Koşusu (G1) şampiyonu GÜRSU (Turbo – Dilasu / Demirkazık) üçüncü olurken, 2018 yılında katıldığı 11 koşuda 5 birincilik elde eden KADHAN (Turbo – Kirazkızı / Şövalye) da jokeyi Mehmet Akyavuz ile tabelanın son basamağında kendine yer buldu.

Jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde zafere ulaşan SAADIN GÜCÜ için bitiriş derecesi 1.30.38 olarak sonuçlanırken, yarışta farklar Boyun – 1,5 Boy – 1,5 Boy şeklinde oluştu.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Uğur Kazancı’ya kupasını, Kulübümüz Başkanı Serdal Adalı verdi.

Safkanın antrenörü Sergen Gökçe plaketini, Kulübümüz Genel Sekreteri Sadettin Atığ’dan alırken, kazanan SAADIN GÜCÜ isimli safkanın jokeyi Özcan Yıldırım’a ise plaketini Kulübümüz Genel Saymanı Adil Mert Kaya verdi.

Törene, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Yüksel Göktürk, Hakan Yücetürk, Ahmet Özbelge ve Tuğban İzzet Aksoy ile Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Dr. Ender Aydıner de katıldı.