ALBERTO Sentetik Pistteki 2. Yarışından da Galibiyetle Ayrıldı !

Eski Başkanlarımızdan merhum Burhan Karamehmet adına düzenlenen (Açık-G3) koşu 6 Mayıs Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşuldu.

9 koşulu programın 6. koşusu olan kupalı mücadele saat 16.30‘da, 1500 metre sentetik pistte gerçekleşti. 3 yaşlı 6 safkan İngiliz tayının katıldığı yarışı Şemsi Ağırtaş‘ın yetiştiricisi olduğu, Müthiş Ölçer‘e ait ALBERTO (Dr Fong – Kınalı Yörük / Always A Classic) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Yarışın videosunu izlemek için tıklayınız.

En son (KV-8) Vural Çakım Koşusu’nda start alan tay, bu koşudan galip olarak ayrılmıştı. Bugünkü birinciliğiyle birlikte de 10 koşuluk kariyerinde 5. zaferini elde etmiş oldu.

145.000 TL ikramiye belirlenen bu önemli koşuda tabelanın diğer basamakları şöyle oluştu:

(KV-7) Uludağ Üni. Mennan Pasinli Atçılık MYO Koşusu galibi SUMEL HAN (Sports Hero – Queens Of Karans / Grand Reis) jokeyi Ahmet Çelik’le ikinci, (A 3) Mevlana Koşusu dördüncüsü PENDRAGON (Three Valleys – Waadi / Royal Abjar) jokeyi Gökhan Kocakaya’yla üçüncü, (A 3) Pansiyon Hara ve Çekirge Koşularının galibi EMPEROR SION (Lion Heart – Dame De Sion / College Chapel) ise jokeyi Uğur Polat’la dördüncü olarak tabelayı tamamladı.

Kazanan safkan için bitiriş derecesi 1.30.56 olarak gerçekleşti ve farklar 2 Boy – Yarım Boy – 1,5 Boy şeklinde oluştu.