AŞEMEZ Geçen Yıl 2.likle Tamamladığı Adana Vali Koşusu’nu Bu Kez Kazanmayı Başardı !

Adana Yeşiloba Hipodromu’nda, 10 Mart Cumartesi günü düzenlenen ve programın ilk kupalı koşusu olan Adana Vali Koşusu, programın 3. mücadelesi olarak saat 20.00’de gerçekleşti.

Başarılı Arap atlarının buluştuğu ve son derece keyifli bir mücadeleye tanık olunan 2018 yılı Adana Vali Koşusu‘nu (Açık-G3/DHT) Erdal Öztürk‘ün sahibi olduğu al erkek safkan AŞEMEZ (Yalaz – Dilayda / Kalamış) jokeyi Deniz Yıldız ile kazanmayı başardı.

Başarılı yarış kariyerine Adana Vali Koşusu kupası da ekleyen AŞEMEZ, elde ettiği bu birincilikle kariyerinin de 16. koşu birinciliğine ulaştı.

Koşunun videosu için tıklayınız…

Kum pistte 1400 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen, birincilik ikramiyesi 123.000 TL olan ve 4+ yaşlı 7 safkan Arap atının mücadele ettiği bu önemli koşuda ikinciliği, dış kulvara yakın etkili ataklar sergileyen FİRİKYA (Ağa Karaca – K. Irak 55 / Bodrum) Akın Sözen idaresinde elde ederken, son 5 koşusunu kazanmayı başaran ATASOY (Kara Yağız – Semir / Volga 2) Özcan Yıldırım ile bu kez üçüncü, sezonun bu önemli mücadelesine Mücahit Bayır ile katılan GÖKKURT (Hisarhan – Mesrure 42 / Uludağ) ise tabelayı tamamlayan safkan oldu.

Kazanan AŞEMEZ için koşunun bitiriş derecesi 1.35.99 olurken, koşuda farklar 1/2 Boy – 2 Boy – 2 Boy şeklinde sonuçlandı.