3 Haziran Pazar Emre Saka İstanbul 2.Altılı Ganyan Tahmini

TATVAN İNCİSİ Mesafesinde Rakiplerinin Önünde !

1.Ayak : 1200 metre mesafede koştuğu son yarışında sonlardaki etkili sprintiyle sonuca giden (4)Acceleration 200 metre daha uzayan yarışta rakiplerine üstünlük sağlamaya yakın olan isimdir. Çim ve sentetik pistte koştuğu son 2 yarışıyla formundaki artışın sinyallerini veren (6)Naçal, yarışın temposunu belirleyecek olan Jettay, Serkan Bey ikilisini yakın takip edecek olan ve düzlüğe çıkılırken alacağı avansı aynaya taşıyabileceğini düşündüğüm (8)Irısh Country(KOŞMAZ) favoriye rakip olmaya çalışacak olan ikilidir.

2.Ayak : Üst üste kazandığı yarışlarıyla Kısrak Koşusu’nda favori olmayı hakeden (17)Valencia, uzayan mesafede daha etkili koşacak olan (16)Şeker Hanım, sonlarda çok etkili geliyor olmasına rağmen bir türlü sprintini yetiştiremediği için sonuca gidemeyen (14)Run For Derya bu kez uzunda start alacak olmasıyla şansını arttıran bir diğer isim, Valencia’dan rövanşı almaya çalışacak olan (12)Peri Lina, geçen yılki performansını sergileyemiyor olmasına rağmen idmanlarındaki görüntüsünü beğendiğim (9)Miss Planet, uzunda koştuğu son yarışında kazanırken bir önceki orta mesafeli yarışındaki görüntüsüne oranla daha rahat olduğunu gördüğüm (10)Molto Bene, Ankara’dan çok formda ve iddialı gelen (15)Spread The Joy, bu mesafede mutlaka final oynamasını beklediğim (13)Persistance, şu ana kadar koştuğu yarışlarında etkileyici bir performansı olmamasına rağmen H.Karataş’ın tercihlemesiyle şans verilmesi gerektiğini düşündüğüm (7)Let Her Go ve start aldığı ilk yarışından itibaren hayran kaldığım ve sürekli takibimde olan ancak çim pistte beklediğim yarışları yapmayınca biraz hayal kırıklığı yaşadığım yine de herşeye rağmen uzayan mesafede de son kez şans vermek istediğim (1)Cosmic Dancer seyir zevkinin oldukça yüksek olacağını düşündüğüm Kısrak Koşusu’nda sırasıyla yazılması gereken isimlerdir.

3.Ayak : Sezonu 2’de 2 ile açarak eski formuna ulaştığını gösteren ve kendisine ciddi rakip olarak gördüğüm Miss Helin’in uzunda eksik olmasıyla işi daha da kolaylaşacak olan (3)Tatvan İncisi kuponlara rahatlıkla tek yazılabilir. Banko !

4.Ayak : Etkili koştuğu pistte iyi anlaştığı jokeyiyle ilk isim olarak yazılması gereken (1)Gümbürgümbür, yarışın temposunu belirleyeceğini düşündüğüm (5)Sahipbey, uyumlu olduğu T.Yıldız ile tekrar buluşan (4)Mavidalga, sonlarda etkili gelecek olan (2)Rodosto, eski formunda olmasa da ön tarafı yakın takip ederek yarışı çalmaya çalışacak olan (9)Uçarer ve etkili bir yarış koşmasını beklediğim (8)Trakya Ateşi zor geçmeye aday yarışta ayrım yapılmadan yazılması gereken isimlerdir.

5.Ayak : İstanbul çiminde koştuğu Cihangir ve Erkek Tay Deneme koşularında sergilediği performans ve görüntüsüyle kendisine hayran bırakan (6)Hep Beraber uzayan mesafede de en şanslı isim. Son yarışında trafik problemi yaşamasına rağmen önü açılınca rakiplerine çok kolay hakim olan (11)Mister Görkem ve M.Çiçek idaresinde sergilediği başarılı grafiği ardından H.Karataş ile bir araya gelen (12)Rhythm Divine üçlüsünden az hata yapan tarafın Sait Akson Koşusu’nda zafere ulaşacağını düşünüyorum. İyi koşacak duyumları aldığım (4)Ganando Solo, (14)Superstar ikilisini sürpriz arayanlara öneririm.

6.Ayak : Start aldığı 2 yarışta da etkili koşmasına rağmen kazanmayı başaramayan (5)Longstar, ilk startına planlı ve ciddi hazırlıklarla çıkacak olan kaliteli tay (8)Officially Perfect ve son sprintindeki görüntüsüyle kazanma sinyalleri veren (12)Tolerans maiden mücadelede rakiplerinin önünde olduğunu düşündüğüm isimlerdir.

1> 4/6

2> 17,16,14,12,9,10,15,13,7,1

3> 3

4> 1,5,4,2,9,8

5> 6,11,12/4,14

6> 5,8,12

Şans bizden yana olsun