16 Mayıs Çarşamba Emre Saka İstanbul 2. Altılı Ganyan Tahmini

Altılı Ganyana Cazip Banko İle Başlayalım !

1.Ayak : Son yarışında yarış içerisinde oldukça kolay ilerleyen ancak jokeyi Ahmet Çelik’in fazlaca rahat davranması sebebiyle son 300’e kadar sürekli elde gelen ancak sonrasında geç kalınmış olsa da jokeyinin her teşviğine olumlu yanıt vererek 3.lük elde eden ve o yarışı sonrası gerçekleştirdiği idmanında formda görüntüsünü kaybetmediğinin sinyallerini veren (9)Caruso’nun dil bağı takısının çıkartıldığı yarışta üstün rakipleri yanında kazanmasını bekliyorum. Banko !

2.Ayak : Kalite olarak grubun üzerinde olan (1)Anılbey, zor kazanan bir isim olmasına rağmen kazanarak morallenen (9)Korcan, Bursa’dan 1.lik serisiyle gelen (6)Koçerbey, 6 aylık ara sonrası koştuğu yarışını kazanarak bu grupta favori olmayı hak ediyor olsa da o yarışı sonrası hemen bir yarış daha koşacak olmaktan etkileneceğini düşündüğüm (8)Kuzen, eküri destekli koşacak olan (7)Durden ve yarışın süratlendirecek isimlerin olmasının avantajıyla etkili bir yarış koşmasını beklediğim (2)Hünkaroğlu denk grupta ayrım yapılmadan yazılması gereken isimlerdir.

3.Ayak : Üstün rakipleri yanında start aldığı son yarışından galibiyetle ayrılmayı başaran (1)Kupa Ası, son 3.lüğüyle takibime takılan (4)West Life, etkili koştuğu mesafede (2)Torun Callas, üst üste 2.likler elde ederek formunu arttıran (7)Adieu, Kupa Ası’nın erken baskısına maruz kalmazsa tempoyu iyi belirleyecek olan (3)Gina Montana ve yarışı startta kaybetmezse mutlaka mücadele içerisinde olacağını düşündüğüm (8)Çığ zevkli mücadeleye sahne olacak yarışta sırasıyla yazılması gereken isimlerdir.

4.Ayak : İdmanlarındaki başarılı işlerini yarışına yansıtması durumunda fazla zorlanmadan kazanacak görüntüsü olan (4)Mister Point’in en şanslı tay olduğu yarışta, hazırlıklarını Bursa’da tamamlayarak İstanbul’a gelen (8)The Last Romance, özellikle son sprintindeki görüntüsüyle dikkatimi çeken (2)Gümrükçü Mustafa ve tatminkar işlerle hazırlanan (3)Kurucu en ufak hatada devreye girecek olan üçlüdür.

5.Ayak : Çim pistte koştuğu son yarışından başarısız olmasa da sentetik pistteki performansını taşıyamayınca 8. olarak ayrılan (4)River Girl ideal pist ve mesafesinde H.Karataş idaresinde sonlarda yapacağı etkili ataklarla rakiplerine hakim olmasını beklediğim isimdir. Banko !

(Alternatif tekleri değerlendirecek olan veya geniş kurgular için, 2,6,3 sıralamasını öneririm.)

6.Ayak : Her grupta başarılı yarışlar koşuyor olmasına rağmen bir türlü beklenen 1.liğe ulaşamayan (6)Acceleration bu kez galibiyete ulaşabilir. Gidişatın lehine olacağını düşündüğüm (2)Luxemburg, gördüğü yarışlar sonrası kondisyon açığını tamamen kapatarak ideal pist ve mesafesine çıkacak olan (3)Victory Flight, erken baskı yemez, virajı avans alarak dönebilirse sonuca gidebilecek forma sahip olan (1)Vasily, son 3.lüğüyle kazanıra giren (14)Köseoğlu, sürekli tabelada dolaşan (4)Irısh Country sırasıyla favoriye rakip olmaya çalışacak isimlerdir.

1> 9

2> 1,9,6,8,7,2

3> 1,4,2,7,3,8

4> 4/8,2,3

5> 4

6> 6/2,3,1,14,4

Şans bizden yana olsun